FAQ

Často kladené otázky

Proč je čistička umístěna na zdi a není možné ji umístit volně do prostoru jako jiné čističky vzduchu?
 
Naše čističky vzduchu byly vyrobeny pro ty nejtěžší situace a nejnebezpečnější prostředí. Vzhledem k tomuto zaměření na vysoce kvalitní čištění vzduchu je kladen velký důraz na bezpečnost. Proto jsou čističky umístěny pevně na zdi. V místostech kde je velká fluktuace lidí tak nehrozí, že někdo zakopne o kabel, čističku převrhne nebo naopak čističku odcizit. 
 
 
 

Jak často je doporučeno měnit filtry?

Na rozdíl od konkurenčních produktů na trhu, nemá profesionální čistička vzduchu žádné HEPA filtry, které se často musí měnit až několikrát ročně. Fotokatalytický filtr má neomezenou životnost a není-li mechanicky poškozen, není potřeba jej vyměnit.

 

Na jakém principu čistička funguje?

funguje na principu fotokatalýzy.  Vyvolá jednoduchou chemickou reakci která škodliviny „spálí“ a rozloží je na oxid uhličitý a vodu v podobě mikroskopické vodní páry bez vedlejších produktů.  Tato reakce se běžně vyskytuje v přírodě a pro lidský organismus je zcela neškodná. 


 

Mohou být při aktivním čištění vzduchu v místnosti přítomni lidé?

Ano, čistí vzduch kontinuálně během celého dne a to i za přítomnosti lidí v místnosti. Princip  čištění fotokatalýzou  nemá na člověka žádný negativní vliv. Neprodukuje žádný ozón na rozdíl od ozonátorů a UV-C lamp, kde čištění (dezinfekce) vzduchu nemůže probíhat za přítomnosti lidí, neboť produkují ozon který je pro lidský organismus velmi nebezpečný a po každém čištění se místnosti musí dlouho a intenzivně větrat.

 

Jde při aktivním čištění čistička slyšet?

Hlučnost je pouhých 28 dB. Pokud vám tento údaj nic neříká, pak vězte, že hygienický limit hluku pro noc je 40 dB, padající listí vydá hluk 20 dB a ve velmi tichém bytě v noci uslyšíte či spíše neuslyšíte hluk 30 dB.

 

Opravdu má čistička neomezenou životnost?

Ano, funkce fotokatalytického filtru je v čase stálá a nedochází k zastavení čistící funkce a tím nutné výměně filtru. Při této reakci se katalyzátor nemění a ani není spotřebováván. Fotokatalytický povrch se při osvětlení UV světlem aktivuje a spustí se příslušné reakce rozkladu organických a jiných nebezpečných látek.

 

Pro koho je čistička určená?

Pro veřejné prostory i domácnosti. Čističky vzduchu Tomton aktivně čistí vzduch i za přítomnosti lidí v místosti bez nutnosti několik hodin větrat, neprodukují ozón! Vzhledem k extrémně nízké hlučnosti je vhodná i do ložnic nebo dětských pokojů.